I-V 9-19
+370 37 388886

Dantų protezavimas

Pagrindiniai protezavimo tikslai yra atstatyti funkcionalų kramtymą ir estetiką minimaliai preparuojant danties kietuosius audinius, siekiant išsaugoti sveikus audinius ir užtikrinti ilgalaikį galutinį rezultatą. Gydymo apimtis gali svyruoti nuo struktūros atkūrimo vieno danties srityje iki trūkstamų dantų eilių atstatymo. 

Protezavimas įprastai yra paskutinė kompleksinio gydymo stadija, todėl jis yra suplanuojamas tik įvykdžius visus kitus gydymo etapus. Protezavimo terminai priklauso tiek nuo konkrečios klinikinės situacijos, tiek ir nuo protezų gamintojo. 

Dantų protezavimo etapai:

  • Gydymo planavimas – po konsultacijos ir Paciento ištyrimo sudaromas individualus protezavimo planas, kurio visi etapai yra suderinami su Pacientu. Esant medicininėms indikacijoms derinami vizitai pas kitus specialistus (gyd. terapeutas, gyd. endodontologas). Norint pasiekti gerą rezultatą kartais reikalinga specializuota gydytojų komandos pagalba. 
  • Paruošiamieji darbai – jų metu vyksta danties preparavimo, kaiščių modeliavimo ir atspaudų nuėmimo darbai. Taip pat. vyksta darbų ir terminų derinimas su laboratorijose dirbančiais technikais. Darbų terminas atitinkamai priklauso nuo darbų apimties ir sudėtingumo, todėl kiekvieną kartą derinimas vyksta individualiai. 
  • Baigiamieji darbai – suderinus darbų terminą vyksta gaminio apžiūra ir galutinis cementavimas.
  • Priežiūra – pagal atlikto protezavimo pobūdį ir asmens higienos įgūdžius gydytojas nurodo protezo priežiūros ypatumus. Esant standartiniam protezavimo atvejui, rekomenduojama lankytis pas dantų higienos specialistą 2 kartus per metus.